Hakkımızda

1
3

ARTI MANTAR MİSEL ve KOMPOST ailesi olarak, 2012 yılında  Çorlu’da (800m²)si kapalı toplam 1600 alanda istiridye mantarı ve istiridye mantarı kompost’u üretimi ve misel ithalatı konularında faaliyet gösterdik. 2015 yılı sonrasından günümüze Türkiye genelinde pek çok üretici ile iş birliği içine girerek farklı lokasyonlarda bu sektörün büyümesi için büyük adımlar attık.

​                   Sektörde kalıcı olmak önemidir. Bu nedenle yatırımlarımızı büyüterek Çorlu’daki istiridye mantarı kompost tesisimizi 2022 yılında İstanbul/Çatalca’da bulunan  10 odalı 1200 m2 lik mantar üretim alanımızın bulunduğu yere taşıdık ve kapasitemizi 750 ton/ay a çıkartarak istiridye mantar kompost’u üretimimizi tüm Doğu, Batı, Kuzey Marmara, Trakya, Ege ve İç Anadolu Bölge’ lerinin  hizmetine sunmuş bulunmaktayız. Bu konuda bölgenin dünya standartlarında  istiridye mantarı kompostu üretimi yapan en büyük ve lider firması olmaktan gururluyuz.

 

Çatalca’daki 10 odalı mantar üretim tesisimizde ortalama +12.000- kg/ay  istiridye mantarı yetiştirilmektedir.

Buna ek olarak icar/müstahsil sistemi ile bizim adımıza  kompost’umuzu verdiğimiz belirli üreticilerle ortak yetiştirdiğimiz yaklaşık +20.000-kg/ay  istiridye mantarı üretimimiz ile İstanbul pazarında pay sahibi olmaktan mutluyuz.

 

​          Firmamız, Ukrayna’da ve Avrupa’da faaliyet gösteren en büyük misel üreticisi firmalar ile işbirliği içinde misel tedariğini sağlamaktadır.

​.

Bizler de üretici olduğumuz için istiridye mantarı üretiminin sorunlarını iyi bilmekteyiz. Bu yüzden sizlerle aynı yolda yürüyoruz misel’in gücünün ve kompost’un kalitesinin bu işte çok önemli bir faktör olduğunun bilincindeyiz

 

Bu nedenle MİSEL İHTİYACIMIZI EN TAZE ŞEKİLDE SEZONA GÖRE EKİMİ YAPILMASI GEREKEN TÜRLERİ SİZ ÜRETİCİ DOSTLAR İÇİN TEMİN EDECEK olan firmamız, misellerin yurtdışından Türkiye’ye sevkiyatından başlayarak, tesislerimizde depolanması ve sizlere ulaştırılmasına kadar olan süreçte soğuk zincirin kırılmadan devam ettirilmesini sağlamayı, birinci görev kabul etmiştir.

İletişime geç
💬 Sipariş vermek için iletişime geçin
Sipariş vermek için iletişime geçin