Kompost

Çatalca’daki istiridye mantarı kompost üretim tesisimizin her bir odası 15’er tonluk 6 adet buhar pastörize tüneline sahiptir. Saman ve Talaş karışımı ile hazırlanan kompostumuz Günlük olarak ortalama 30 ton kapasiteye sahip olup tüm Marmara ve Trakya müşterilerine hizmet vermektedir. Buharda pastörize edilen ürünlerimiz tamamen bakterilerden arındırılmış olarak otomatik dolum makinası ile maksimum 30 saniyede blok presli paketler halinde 50 cm boy 30 cm genişlik 20 cm kalınlık ebatlarında standart olarak hızlıca paketlenmektedir. Ağırlıklar 11-12 kg +- %1 aralığında değişmektedir.

Hiçbir kimyasal madde kullanılmadan hazırlamış olduğumuz kompostumuz saman ve ham kayın talaşı karışımlı olup pastörize tünellerinde dünya standarlarına uygun olarak üretilmektedir aynı zamanda iyi tarım belgesi almak isteyen üreticiler için gereken değerlere sahiptir.

Firmamızda Piyasada bilinen pamuk karışımı ile ıslatılıp 30-40 dakikada yapılan kompost diye hazırlanan  ham maddenin  aksine,

Dünyada kanıtlanmış kabul görmüş tek yöntemle  saman, talaş karışımlı ham madeyi 70° de 4 gün süre ile pastörize edilerek yüksek kaliteli ve verimli kompost üretimini  dünya standartlarına uygun olarak yapılmaktadır.

Firmamızın AR-GE çalışmaları da süreklilik arz etmektedir. Daima en kısa sürede maksimum verimi alabilmek adına her türlü AR-GE çalışmaları kendi mantar üretim tesislerimizde öncelikli olarak denenmektedir.

 

Şu anki kompost üretim sistemimizde ortalamada misel türüne göre %20 – %27 aralığında 1 flash’ta verimler müşterilerimiz tarafından alınmaktadır.

İletişime geç
💬 Sipariş vermek için iletişime geçin
Sipariş vermek için iletişime geçin