İSTIRIDYE MANTARI ÇORBASI

İSTIRIDYE MANTARI ÇORBASI

 Hazırlık Süresi: 15 DK  Pişirme Süresi: 15 DK  Toplam Süresi: 30 DK

Malzemeler

* 2 YEMEK KAŞıĞI TEREYAĞ
* 500 GRAM İSTIRIDYE MANTARI
* 1 SU BARDAĞI ET SUYU
* 1 KASE YOĞURT 2 YEMEK KAŞıĞI UN TUZ SU
* 2 YEMEK KAŞIĞI UN TUZ SU

Talimatlar

1-) *YAPıLıŞı MANTARı KÜP KÜP DOĞRUYORUZ. TENCEREYE TEREYAĞıNı ALıYORUZ. TEREYAĞı ERIDIKTEN SONRA ÜZERINE DOĞRADıĞıMıZ MANTARLARı ATıYORUZ. KAVURUYORUZ.
2-) *MANTARLAR SUYUNU BıRAKıP, ÇEKTIKTEN SONRA ÜZERINE SOĞUK OLAN ET SUYUNU BOŞALTıYORUZ. BIRAZ DA SU DÖKÜYORUZ.
3-) *TENCERENIN KAPAĞıNı KAPATıP, PIŞMEYE BıRAKıYORUZ. AYRı BIR TARAFTA DA ISTIRIDYE MANTARı ÇORBAMıZıN TERBIYESINI HAZıRLAMAYA BAŞLıYORUZ.
4-) * BIR KASEYE YOĞURDU ALıYORUZ. ÜZERINE UNU BOŞALTıYORUZ. TUZ SERPIYORUZ. KARıŞTıRıYORUZ. BIRAZ DA SOĞUK SU EKLEYEREK TERBIYENIN KıVAMıNı AÇıYORUZ.
5-) *ARDıNDAN DA TENCEREDEKI KAYNAYAN MANTARıN SUYUNDAN KEPÇE ILE ALARAK TERBIYENIN KıVAMıNı ıLıTıYORUZ. KARıŞTıRıYORUZ. ÇORBA TENCEREMIZE TERBIYEYI BOŞALTıYORUZ.
6-) *BIR YANDAN DA SÜREKLI KARıŞTıRıYORUZ. TUZ SERPIYORUZ. ÇORBANıN KıVAMıNA GÖRE SıCAK SU ILAVE EDIYORUZ. KAYNAMAYA BıRAKıYORUZ.
7-) *ÜZERI İÇIN: 1 YEMEK KAŞıĞı SALÇA 1 YEMEK KAŞıĞı TEREYAĞı 1 TUTAM MAYDANOZ
😎 * DIĞER TARAFTAN ÇORBAMıZıN ÜZERI IÇIN SOSU HAZıRLAMAYA BAŞLıYORUZ. TAVAYA TEREYAĞıNı ALıYORUZ.
9-) *TEREYAĞı ERIDIKTEN SONRA ÜZERINE SALÇAYı ALıYORUZ. KARıŞTıRıYORUZ. BIRAZ SıCAK SU EKLEYEREK KıVAMıNı AÇıYORUZ. PIŞEN ÇORBAMıZı SERVIS KASESINE BOŞALTıYORUZ.
10-) *ÜZERINE HAZıRLADıĞıMıZ SOSU GEZDIREREK DÖKÜYORUZ. İNCE KıYıLMıŞ MAYDANOZ SERPEREK ÇORBAMıZı SıCAK OLARAK SERVISE HAZıRLıYORUZ.

Mantarların aromasını korumak için yıkamayın. kirli olduğunu düşünüyorsanız Temizlemek için önce nemli, ardından kuru bir bezle silmeniz yeterli olur. Mantarı fazla pişirmeyin. Aksi takdirde tüm lezzetini kaybeder ve sertleşir. Tuzu pişirme sürecinin sonunda ilave edin. Afiyet Olsun…

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

İletişime geç
💬 Sipariş vermek için iletişime geçin
Sipariş vermek için iletişime geçin